depilacja laserowa rumia

depilacja laserowa rumia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Leczenie – bezdechy nocne

Bezdech senny to poważna dolegliwość, którą lekceważą pacjenci jak i lekarze. Dzieje się tak, ponieważ „słyszalnym” objawem jest chrapanie.
Choroba ta jest jednak niebezpieczna, i nie można jej lekceważyć. Charakteryzuje się wielokrotnymi, powtarzającymi epizodami zatrzymania lub ograniczenia przepływu powietrza przez drogi oddechowe na poziomie gardła przy wzmożonej pracy mięśni oddechowych. Bezdechom towarzyszy spadek saturacji o 24 procent z saturacją z okresu czuwania. W zasadzie nie ma bezdechu bez chrapania. Zwykle kobieta lub mężczyzna nie wie, że cierpi na tą chorobę. Jednym z głównych objawów jest zmęczenie i bóle głowy, występujące zazwyczaj rano. Osoby z bezdechem są niespokojne, wiercą się w łóżku, nie mogą zasnąć i zmieniają miejsce położenia kołdry lub poduszki. Chory często budzi się i nabiera powietrza ustami, wtedy natomiast sen nie jest regenerujący i nie pozwala wypocząć. Nie może być inaczej, ponieważ do płuc nie dociera odpowiednia ilość powietrza, a więc krew nie jest dobrze nasycona tlenem. Metodą referencyjną jest rozpoznanie bezdechu sennego, za pomocą badania polisomnograficznego. Bezdechy nocne leczenie polega na zmienieniu trybu życia, pozycji w czasie snu, zredukowaniu masy ciała. Należy unikać alkoholu, leków uspokajających. Powinno poddać się zabiegowi laryngologicznemu, aby usunąć przeszkodę dla przepływającego powietrza. Dokładnie nie ma skutecznego, farmakologicznego leczenia bezdechu sennego.
Myślę, że przede wszystkim powinieneś stosować wszystkie powyżej wypisane sposoby na jego leczenie. Jeżeli nie spróbujesz, to sam się nie przekonasz.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top