Depresja jesienno-zimowa

Depresja jesienno-zimowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jesienią dni skracają się. Niedobór promieni słonecznych i brak fizycznej aktywności u wielu osób skutkują spadkiem nastroju. Sezonowa depresja jest powszechną trudnością na dużych szerokościach geograficznych, gdzie różnice między długością dnia i nocy znacząco zmieniają się z sezonu na sezon. Na ogół sezonowy spadek nastroju mija wraz z wydłużaniem się dnia lub przeprowadzką do stref klimatycznych, w których dzień jest dłuższy. Leczenie sezonowej depresji obejmuje naświetlanie lampami imitującymi światło słoneczne.

Niektóre osoby cierpią na spadek nastroju nawet po sezonie. W takim przypadku wymagana jest psychoterapia Warszawa posiada bogatą ofertę profesjonalnych usług terapeutycznych. Wiele ośrodków oferuje terapię, poradnictwo oraz warsztaty rozwoju osobistego.

Pomocne mogą być warsztaty wymagające aktywności fizycznej i ekspresji, wspierające ruch i kreatywność. Warsztaty mogą pomóc w regulowaniu energii, podniesieniu nastroju lub redukcji stresu. To dobra okazja do poznawania nowych osób, weryfikacji poglądów oraz sposób na miłe spędzenie czasu.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top