studio urody rumia opinie

studio urody rumia opinie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Profilaktyka raka jelita grubego

Rak jelita grubego to niezwykle podstępna choroba, przez długi okres czasu niedająca żadnych objawów. W Polsce stanowi drugą co do częstości przyczynę śmierci z powodu choroby nowotworowej. Z tych właśnie powodów niezwykle istotna jest profilaktyka, umożliwiająca wykrycie raka we wczesnym stadium choroby. Do najważniejszych metod diagnostycznych należy kolonoskopia.
Większość pacjentów bardzo niechętnie podchodzi do tego badania, obawiając się bólu i dyskomfortu. Warto jednak pamiętać, iż możliwa jest kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym, jednak decyzję o niej należy podjąć po konsultacji z lekarzem. Wskazaniami do użycia określonej metody znieczulenia są różne stany chorobowe pacjenta, planowane zabiegi, ale także komfort psychiczny pacjenta – w przypadku osób szczególnie obawiających się badania, lekarz może podjąć decyzję o przeprowadzeniu badania w znieczuleniu ogólnym.
Warto jednak mieć świadomość, iż taki rodzaj znieczulenia nie zawsze jest konieczny – wbrew powszechnym opiniom kolonoskopia nie jest badaniem bolesnym.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top